Osobliwy dom pani Peregrine 2016

Wizjonerski reżyser Tim Burton, przedstawia ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa.
Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z ”osobliwości”, którą sam został obdarzony.

Udostępnij artykuł lub polub go!

Bohaterem nowego filmu Tima Burtona jest nastoletni Jake, który po śmierci dziadka wyrusza do Walii, aby tam poznać prawdę o jego przeszłości. Gdy dociera na miejsce, trafia do dziwnego sierocińca, prowadzonego przez piękną panią Peregrine.

W domu mieszkają dzieci, które mają nadzwyczajne zdolności, zwane „osobliwymi”. Wszyscy żyją w pętli czasowej, dzięki czemu się nie starzeją. Niestety sielankę przerywają stwory polujące na „osobliwe domy”. Jak przystało na Tima Burtona świat w pętli czasowej jest fantastyczny, pełen kolorów i tajemniczych zakamarków, które odkrywamy z Jake’em i jego przyjaciółką Emmą. Wyjątkowe postacie, zwłaszcza dzieci, czasem wprowadzają dobry humor.

Tajemniczy świat buduje również delikatna muzyka (DíSA – New World Coming). Reżyser dobrze zrealizował ciekawy pomysł. Jedynym minusem filmu może być kilka scen z potworami, które mogą przerazić dzieci. Kim są ci, którzy chcą skrzywdzić panią Peregrine i jej podopiecznych? Czy Jake również ma jakieś nadzwyczajne zdolności? Dowiecie się, jak zobaczycie film. Polecam :)

Gościnnie na ścieżce dźwiękowej filmu pojawił się także Florence + The Machine. Posłuchajcie:

Autorka wpisu: Aneta Gruca – dziennikarka i animatorka w Centrum Edukacyjnym „Mądra Głowa”

Skład Dobrych Wartości docenia współpracę z siecią kin HELIOS. Ich wsparcie pomaga nam w publikowaniu wartościowych treści. Dziękujemy!

Podziel się tym artykułem!